Envato Elements Nedir? | Tüm Bilgiler

img

Envato Elements Nedir? | Tüm Bilgiler

Belki de İnternet’te arama yaparken Envato Elements sayfasına rastladınız.Tam olarak bize ne sunulduğunu ve  nasıl çalıştığını merak mı ettiniz?
Bu blog yazımızda size Envato Elements hakkında ayrıntılı bilgi vererek tanıtacağım!
 • Site kimler için?
 • Bize ne sunuyor?
 • Kullanmam bana ne kadara mal olacak?
 • Dosyalarla ne yapabilirim?
Bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını bu blog yazısında bulacaksınız.
Envato Elements’i yıllardır çeşitli İnternet platformlarında kullanıyorum. Elbette bu web sitemde de. Şimdi ise Envato Elements hakkında tüm bildiklerimi ve sizinle görüşlerimi paylaşacağım.

Envato Elements hakkında şirket bilgileri

Adından da anlaşılacağı gibi, Envato Elements büyük Envato Grubuna aittir. Bu şirket, 2006 yılında Avustralya’da kuruldu. Envato Topluluğu’nun şu anda 8 milyon kullanıcısı var.
Envato, daha sonra bu toplulukları işinize dahil etmek için tek tek dosyalar / projeler satın alabileceğiniz birkaç tema pazardan ( Codecanyon ,  Graphicriver ,  Videohive …) oluşur. “İnternet istatistiklerine” bakarsanız teklifin ne kadar popüler olduğu tahmin edilebilir:  Analiz ve istatistik şirketine göre şu anda ( 05.2021 itibariyle), Themeforest   pazarı  , dünyanın  en çok ziyaret edilen 1000. İnternet sitesi arasında 800. sırada yer almaktadır. Alexa .

Çok kapsamlı teklif

Bireysel pazar yerlerinin teklifleri gerçekten çok kapsamlıdır ve bu nedenle gerçek bir genel bakış neredeyse garanti edilemez. Grafik tasarımcı, web tasarımcısı, video yapımcısı, sosyal medya yöneticisi olarak (çevrimiçi) projeleriniz için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi burada bulabilirsiniz.
Dosyalar pazaryerlerinde ayrı ayrı satın alınabilir. Dosyaların türüne bağlı olarak farklı lisanslar alınabilir.

Envato Elements, bireysel pazar yerlerini bir abonelik modeline bağlar

Envato, 23 Aralık 2015’ten beri Envato Elements ile bir abonelik modeli sunuyor. Tek tek pazarlarda bulunabilen ürünlerin büyük bir kısmı burada da bulunabilir. Aylık bir katkı ile teklife sınırsız erişimi güvence altına alabilir ve dosyaları projelerinize veya müşterilerinizin projelerine entegre edebilirsiniz.
Not: Bu noktada, pazar yerlerinin tüm ürünlerinin / dosyalarının Envato Elements’te de bulunamayacağını belirtmek isterim. Bununla birlikte, abonelik modelinin tüm dosyaları ilgili pazardan ayrı olarak da elde edilebilir.

Envato Elements’in hedef kitlesi nedir?

Tahmin etmek gerekirse, “tek hedef grup” diye bir şey yoktur! Özellikler çok çeşitli. Envato, teklifini çok çeşitli alanlardaki tüm projeci insanlar için bir platform olarak görüyor .
Ve aslında, kısa bir beyin fırtınası seansı sırasında, Envato Elements’in gerçek bir varlık olması gereken bir dizi “uygulama alanı” aklıma geldi: Youtuber’lar, sosyal medya pazarlaması, talep üzerine baskı işleri, pazarlama ajansları, küçük şirketler, blog yazarları, web geliştiricileri, fotoğrafçılar, İçerik oluşturucu, oyuncu….

Yapılacak en iyi şey, kendiniz denemektir!

Aslında, uzunca anlatılabilir. Şahsen, denemenizi tavsiye ederim!  Envato Elements’i ziyaret edin ve sizi ilgilendiren bir arama terimini arama çubuğuna yazın. Sonuçları abonelik olmadan da görüntüleyebilirsiniz. Orada bulduklarınız sizi gerçekten çok şaşırtacak.

Envato Elements ne tür dosyalar sunar?

Envato Elements, özelliklerini 14 ana kategoride özetliyor. Bu kategorilerin her biri, bir sonraki menü düzeyinde yine alt kategorilere ayrılmıştır.
 1. Stok görüntüleri (hazır video görüntüleri ve hareketli grafikler)
 2. Video şablonları (yayın paketleri, öğeler, infografikler, logo animasyonları, açıcılar, ürün tanıtımı, başlıklar ve video gösterimleri)
 3. Müzik (şarkılar ve jingle’lar)
 4. Ses efektleri
 5. Grafik  şablonları (baskı şablonları, ürün örnekleri, web siteleri, UX ve Ui kitleri, infografikler, logolar, sahne oluşturucular)
 6. Grafikler (arka planlar, dokular, sosyal medya, desenler, simgeler, nesneler, resimler)
 7. Sunum şablonları  (Keynote, PowerPoint, Google Slaytlar)
 8. Fotoğraflar
 9. Yazı tipleri (serif, sans-serif, komut dosyası  ve el yazısı yazı tipleri, dekoratif yazı tipleri)
 10. Eklentiler  (Eylemler ve Hazır Ayarlar, Fırçalar, Katman Stilleri)
 11. Web şablonları (yönetim şablonları  , e-posta şablonları, sayfa şablonları, açılış sayfaları için şablonlar)
 12. CMS şablonları  (Drupal, Joomla, Magento, Muse, OpenCart, PrestaShop, Shopify, Unbounce, Ghost, Tumblr)
 13. WordPress  (temalar, eklentiler, şablon kitleri)
 14. 3D grafikler

Envato Elements aboneliğinin maliyeti nedir?

Aylık veya yıllık model arasında seçim yapma şansınız var.  Envato Elements, yıllık kullanıcıları muazzam bir% 50 indirim sunuyor. Sayfada belirtilen fiyatlar vergisiz ve harçsız olduğu için şahsi faturamı üstlenin.
Aylık ödeme fiyatı 16,50 € ‘dur. Fiyat Türkiye standartlarına göre oldukça yüksek olduğu için 1001stock web sitemizde sizlere harika tekliflerde bulunuyoruz.
Envato elements hesabını sadece 15 tl gibi cüzi bir fiyata satın almak için Envato Elements satış sayfamıza buradan gidebilirsiniz

Herkes için küçük bir bonus – Envato Elements ücretsiz dosyaları

Ama aynı zamanda iyi haberlerim var veya buna bonus da diyebilirsiniz: Şu anda abonelik modellerinden birini çıkarmayı planlamıyor olsanız bile, yine de siteye kaydolmaya değer. Envato Elements, siteye kayıtlı her kullanıcıya indirmesi için 12 ücretsiz dosya sunduğundan, bunlar aylık olarak değişir.

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yapabilmek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.

Takip Et!

Sosyal Medyada Biz

Duyuru, indirim, çekilişlerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.