Google Telifsiz Görsel Arama Nedir?

img

Video içerik ya da bir makalede, stok görseller içeriklerimize gösterim kazandıran en önemli husustur. Fakat bu görselleri kullanırken telif sorunu yaşamamak en önemli hususlardan biri olmuştur. Sizlere bugün telifsiz görsellere nasıl erişim sağlayabileceğinizi göstereceğim.
 
İnternet ortamının gelişiminden itibaren artık Google’ının arama motorlarında telifsiz görselleri arayabileceksiniz. Lisanslı olarak ve lisanssız olarak Google arama motorunda arama yaptıktan sonra görseller bölümüne tıklayarak aramalarınızı başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.
 
Güncellemelerden nasıl faydalanabiliriz;
 
·      Google tarayıcıda istediğiniz görseli aratın ve Görseller sekmesine gidin.
·      Aramanızı genişletmek için filtreleme menüsünde araçlar özelliklerine tıklayın.
·      “Kullanım Hakları” özelliklerinin altında, resimleri istediğiniz gibi lisanslı ya da ücretsiz kullanım olarak seçebilirsiniz.
 
Google yeni gelen güncellemeden sonra sadece lisanslı ya da ücretsiz özelliklerini aramanızı ayrıştırmadı. Ayrıca lisanslı bir görsel aradıysanız bu görseli nasıl haklarını elde edebileceğini size sağlamış oldu.
 
Google arama kriterlerinde eğer “Kullanım Hakları” özelliğini kullanmazsanız Google size arama kriterlerinize uygun olan tüm resimleri gösterecektir. Özellikleri belirtmemiş resimleri resimlerin telif haklarına tabi olabileceğini unutmayınız diye uyarmıştır.
 
Telif Hakkı Olmayan Görsel Nedir?
 
Google teli hakkı olmayan görsel demek hiçbir şekilde kullanıma engel olmayan görseller anlamına gelmektedir. Görsellerin kullanımı istediğiniz sosyal platformda kullanabilir hiçbir sorun yaşamadan paylaşım yapabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum yapabilmek için Giriş Yapmanız gerekmektedir.

Takip Et!

Sosyal Medyada Biz

Duyuru, indirim, çekilişlerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.